F.A.Q. з Рідної Віри. Частина І

F.A.Q. з Рідної Віри. Частина ІI

F.A.Q. з Рідної Віри. Частина ІII

Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Наше опитування
Яких релігійних поглядів Ви притримуєтеся?
Всього відповідей: 461
Друзі сайту


Громада Рідної Православної Віри - «Вінець Бога» (м. Вінниця)

center
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КНИЖКОВА КРАМНИЦЯ
Об`єднання Рідновірів України


Замовляти за вказаними у прайсах контактами, попередньо уточнивши ціну:

Для киян
pelazg@ukr.net - жрець Спас

Для мешканців інших міст і сіл:
blagovista7@ukr.net - Благовіста

НАШ БАНЕР:

<a href="//mokosha.at.ua" target="_blank" title="МОКОША"><img src="//mokosha.at.ua/Untitled-666.gif"/></a> 
 

Род


Ім`я: Род.
За найбільш поширеною версією, ім`я "Род" є лише показником функції: об`єднання всього і в Собі, ствердження єдності буття.

Епітет: Прородитель.

Значення: За слов`янськими міфами, народився з Яйця (Яйця-Райця), що покоїлося на дні первинного моря Хаосу. Залежно від течії рідновір`я, Рода вважають Прородителем політеїстичного пантеону або пантеїстичним/панентеїстичним єдиним і багатопроявним Божеством, що сповнює Собою все, містить все у Собі, може впливати на все через Богів чи як Сам (система: буття - свідомість/воля/знання - блаженство/любов/світова душа; в індуїзмі відома як сат-чіт-ананда).

Лики (прояви, грек. іпостасі): Всі Рідні Боги - Його лики, прояви, аспекти Волі, Сили і Мудрості. Також можна виділити систему: Род як Всебог (включає в себе попередню систему, див. вище), Рід Небесний (Рідні Боги і Предки), Рід Земний (всі люди, тварини, рослини). Окремо можна виділити також родовий зв`язок людських поколінь: предків, що відійшли на Луки Сварожі, живих та ще ненароджених. Завдяки цьому зв`язку створюється духовне ядро народу, його егрегор, а також об`єднує минуле, теперишнє і майбутнє (ведичний принцип мисуми).

У "двовір`ї": Не перейшов, згадувався відкрито у повчаннях проти язичництва до XVI ст., зазвичай разом із Рожаницями. Через останній факт дослідники ХІХ - поч. ХХ ст. (О.Афанасьєв, О.М.Веселовський, М.М.Гальковський) вважали Рода другорядним Божеством на кшталт Домовика, ґрунтовно довів головну роль цього Бога у слов`янській етнічній релігії Б.Рибаков.
 
Аналоги в інших індоєвропейських традиціях: інд. Брахман; вед. Праджапаті, можливо, Пуруша. Іноді Його співставляють з Рудрою за фонетичним співзвуччям Імені, але це сумнівно (Рудра - "ревучий, лютий" Бог бурі, ненастя, хвороб, смерті).

Згадується у: Давньоруські твори "Слово об идолах", "Слово Исайи-пророка", "О вдуновении духа в человека"; у "Велесовій книзі": д. 15-А, 28.

Свята річного кола: Українські рідновіри шанують Рода, як правило, на Коляду (Різдво) чи на наступний день - 24 або 25 грудня. Прихильники російської течії "Велесів Круг" шанують Рода та Рожаниць в один день - 8 вересня, що у "двовір`ї" відповідає Різдву Богородиці. 
 
Священна тварина: Сокіл.
 
Символ: Достеменно не відомий. Іноді рідновіри використовують руну Одал, проте її автентичність у якості символа Рода вельми сумнівна.