F.A.Q. з Рідної Віри. Частина І

F.A.Q. з Рідної Віри. Частина ІI

F.A.Q. з Рідної Віри. Частина ІII

Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Наше опитування
Якому стилю музики Ви віддаєте перевагу?
Всього відповідей: 253
Друзі сайту


Громада Рідної Православної Віри - «Вінець Бога» (м. Вінниця)

center
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КНИЖКОВА КРАМНИЦЯ
Об`єднання Рідновірів України


Замовляти за вказаними у прайсах контактами, попередньо уточнивши ціну:

Для киян
pelazg@ukr.net - жрець Спас

Для мешканців інших міст і сіл:
blagovista7@ukr.net - Благовіста

НАШ БАНЕР:

<a href="http://mokosha.at.ua" target="_blank" title="МОКОША"><img src="http://mokosha.at.ua/Untitled-666.gif"/></a>

Головна » 2010 » Березень » 19 » Святкуємо Великдень!
20:23
Святкуємо Великдень!
 
Великдень Дажбожий - одне з основних свят річного циклу, користувалося великою пошаною у наших предків. Саме тому, можливо, більшість обрядів навіть майже без видозмін перейшло у Двовір`я, щоправда, з іншим "офіційним" тлумаченням. Звісно, ані час, ані примхи релігійної політики держави не змогли викореніти те глибинне розуміння Великодня, що вкарбувалося якщо не у людській свідомості, то у народних звичаях та чарівних візерунках писанок.
За логікою речей, Великоднем навесні наші предки лише один день могли називати Великим - той, коли день (як частина доби) стає більшим за ніч. Говорили, що у наш світ в цей час приходить те Сонце, що народилося на Коляду, починався новий аграрний рік.
Символи Великодня знайомі кожному українцю з дитинства - "паска"-куліш (фалічна форма уособлювала запліднюючі, творчі сили Природи), крашанки та писанки (вони, особливо розколоті, уособлювали новонароджене життя). Іншими важливими елементами були, згідно з етнографічними дослідженнями, катання на гойдалках, святкове оприскування один одного водою, "волочебництво" (юнаки волочили колоду по селі й співали пісень, бажаючи землякам гарного врожаю).

21 березня, як раз на Весняне рівнодення одеська рідновірська громада "Мокоша" запрошує усіх бажаючи взяти участь у цьому давньому святі. Збір о 12 годині дня за адресою: м. Одеса, перехрестя вул. Довженка та Французького бульвару.
З собою можна взяти: кулічі, писанки (читати про те, як їх роблять), крашанки; також можна написати на аркуші паперу, чого бажаєте від цього року.

Чекаємо на Вас!
Переглядів: 468 | Додав: Ведослав | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: